هواوی
طبق گزارشات قرار است دولت آمریکا ۱۳۰ مورد از تحریم های خود را برداشته و مجوز های مربوطه را برای هواوی صادر کند.

چندی پیش آمریکا طی یک خبر اعلام کرد که شرکت هواوی قوانین این کشور را زیر پا گذاشته است و پس از آن محدودیت هایی گریبانگیر این شرکت بزرگ در صنعت تکنولوژی شد.

حال به گذارش رویترز بیش از ۱۳۰ مورد از محدودیت های هواوی برداشته شده است.

رئیس جمهور آمریکا به طور مؤثر شرکت های آمریکایی را از انجام تجارت با هواوی در ماه مه منع کرد زیرا  نگرانی هایی مربوط به امنیت ملی  مبنی بر این که این شرکت بیش از حد به دولت چین پیوند خورده است و اطلاعات این کشور در خطر است. هواوی بارها گفته است که این ترسها بی اساس است.

رویترز گزارش داد ، ویلبور راس ، وزیر تجارت این روند را در ماه ژوئیه تأیید کرد اما هنوز هیچ مجوزی صادر نشده تا این شرایط را رو به بهبودی سوق دهد.

هواوی از نظر تیراژ فروش دومین تولیدکننده تلفن همراه در جهان است ، اما تاکنون به دلیل نگرانی های ابراز شده از سوی دولت آمریکا از جمله FBI ، سیا ، NSA ، کمیسیون ارتباطات فدرال و کمیته اطلاعات مجلس نتوانسته است به اندازه ی دیگر نقاط جهان بازار را در اختیار خود قرار دهد.

مسئله اصلی  هواوی  نگرانی از دلگرمی این کشور با دولت چین و ترس از اینکه تجهیزات آن برای جاسوسی سایر کشورها و شرکت ها استفاده می شود ، بوده است. به همین دلیل است که آمریکا در سال ۲۰۱۲ شرکت ها را از استفاده از تجهیزات شبکه Huawei ممنوع کرد.